30 Gün Hiç Şeker Tüketmedim

Hayat zor zaten neden zorlaştırıyorum ki? haha amaan neyse. nasılsınız? nasıl gidiyor?

evet, bir sabah kalktım ve dedim ki kendime, oha ben fazla şeker tüketiyorum. sabahları fındık ezmesi, cereal, sonra kahve 1 şekerli, sonra protein var (evet cok seker içeriyor) sonra kek … ooo cips cok yerim haribo vs.

her neyse bende bir karar verdim, instagrama da yayınladım bunu. 30 gün boyunca hiç şeker tüketmek yok, beyaz ekmek de yok. bal bile yok!!!

bunun yanında da bari her gün 2 litre su tüketeyim. evet başladım. bugün ilk gün. neler oldu bugün bi bakalım?

İLK GÜN:

sabahta ne yedim?

mantar, yumurta , 2 adet şekersiz ekmek parça ve bitkisel çay. bunun yanında da light şekersiz yoğurt. doydum mu? BAYA evet. yani sıkıntı yok kahvalatıda gayet iyiydi.

öğle yemeğinde ne yedim peki?

light tuna, 2 adet şekersiz ekmek parça ve 2 tane salatalık.

akşam yemeği için ne yedim?

akşamda biraz karbonhidrat istedim, enerji için. makarna, patlıcan ve ev yapımlı peynir sosu. ya hazır sos alacaktım ama 30 gram şeker varmıs hemde bazı soslarda 40, 48 gram seker var ya…

bunun yanında ne yedim?

bunların yanında meyve yedim, şeftali ve elma. hiç kahve içmedim başım çok ağrıyor bunun yüzünden… ve 2 litre su içtim yani başardım! bunun yanında da bitki çayı da içtim yani 2 litre ve daha fazla içtim.

farkli bir şey var mı peki?

ya ilk günden farklı bir şey olmicak… lavobaya 100 defa gittim ve başım ağrıyor bi tek bu değişti yani haha. ama iyi hissediyorum hani motivasyon var ve devam etmek istiyorum. yani cidden garip ama cok güzel bir his ve hiç aç değilim!