2020’de Motivasyonumu Nasıl Yüksek Tutabilirim?

Merhaba Slayers! Nasılsınız? Yeni yılınızın ilk günü nasıldı anlatın bakalım… benim yıl başı gecem harikaydı şahsen, çok güzel yemekler sipariş edip yedik sonra tam saat 1’de bayılıp uyudum haha. Neyse ama cidden güzeldi ve harika yeni yıl planlarım var, pplanlarımı söyleyim mi? Merak ediyor musunuz? Ediyorsanız da etmiyorsanız da yine söylicem…

İlk planım, six pack sahibi olmak. Bence gerçekleşecek yani neden olmasın? ikinci planım ise daha fazla su içmek ve bence gayet iyi gidiyorum yani bugün yaklaşık 3 litreden fazla su içtim…

Üçüncü planım ise daha az makyaj yapmak ve kendim ile mutlu olmaktır, yani çok makyaj yapmasam da ruj ve maskara sürmezsem iyi hissetmiyorum. Bunun için daha az makyaj yapmayı amaçlıyorum bu yıl, yani haftada 2 gün hiç makyaj yapmadan durmayı çalışacağım.

Dördüncü planım ise, başarılı bir instagram sayfası. Son plan ise sadece mutlu olmak ve değerimi bilmektir, böyle bir şey var bende… başkası bana değerlisin demezse ben kendi değerimi görmem. Bu da çok kötü bir şey, bunun farkındayım. Ama bunun farkında olsam da yine bunu değiştirmek için bir şey yapmıyorum, ama işte bunun zamanı geldi ve bu durumdan kurtulcam bu sene!

Şimdi tabi tüm bu planları yapmak için illaki motivasyonumu yüksek tutmam gerekecektir değil mi? işte nasıl yapacam… Asıl konuya geldik şimdi!

Bana göre, motivasyonu beklemek çok saçma bir şeydir. Sadece kalkıp yaomak gerekir, çok basit gibi dursa da aslında hiç basit bir şey değildir. Bunu özellikle ben bilirim, mesela duş almak çok kolay bir şey değil mi? ama işte duş alacam diyip duruyorum 2 saat geçiyor ve ben hala yataktayım almadım…

Bu durumlarda sadece kalkıp yapmak lazım düşündüğümüz şeyi, mesela ben 1 saat önce tam soğuk bir havadan sıcacık evime girdim ve uyucam dedim. Sonra hatırladım ki dur ya daha yeni yılın 2. günündeyim bari aktif olayım. Ama hiç aktif olasım yoktu, bende dedim ki kendime YOOOK OLMAZ KALK ve sonra kalktım ve 20 dakika spor HİİT egzersizleri yaptım.

Hay 20 dakika sadece mi diyenleriniz de var evet duydum, ama YES sadece 20 dakika yapabildim. 10 dakika da olsa yine hiç bir şey yapmamaktan iyidir. Mesela böyle düşünün, 20 dakika spor yapmak yatakta kalkmaktan iyidir, 2 bardak su içmek tüm gün su içmemekten iyidir.

Günde bir tane şekersiz kahve içmek, 2 tane şekerli kahve içmekten iyidir. Kalkıp sadece 5 dakikalık bir duş almak yatakta depresif bir şekilde yatmaktan iyidir!

Demek istediğim şey şu… Her hangi bir şeyi yapmak, hiç bir şey yapmaktan iyidir! bunun için kendinize dikkat ediniz ve siz motivasyonun gelmesini beklemeyiniz, siz kendinizi motive edin ve kalkıp hareket ediniz!

Nedeninizi unutmayınız, sebeblernizi unutmayınız ve kalkıp hareket ediniz. Günde 3000 adım da atsanız 10 000 de atsanız yine iyi. 10 Tane şınav da çekseniz 100 tane de çekseniz yine iyi! Önemli olan kalkıp bir şey yapmaktır, kendinize iyi davranın! Siz değerlisiniz ve herşeyi dünyayı da hakkediyorsunuz!