Üzgünüm Ve Kendime Gelemiyorum,Ne Yapmalıyım?

Merhabalar, nasılsınız? umarım benden iyisinizdir haha. Bu son bir haftadır kendimi çok üzgün hissediyorum nedense, bir sebebi de yok yani herşeyi denedim. Aslında bu bana hep olan bir şey, bir bakıyorum sabah kalktım ve üzgünüm kendime gelemiyorum.

Ben bu duyguyu her zaman yaşadığım için, ne yapcağımı bilmiyorum aslında. Bilseydim bunu her zaman yaşamazdım ve hissetmezdim. Ama bana yardım eden bazı şeyler var, işte ben böyle hissederken bana yardım eden şeyleri sizlere anlatmak istiyorum.

Şimdi bu üzgünlük hissi nasıl bir şey? anlatamıyorum aslında… yani böyle sanki bir taş var ve kalbin üstüne bir taş koyulmuş gibi hissedersin. Yada nefes alamıyorsun iştihahın yok yemek falan yemiyorsunuz… ama yine de aç da değilsiniz. Çok saçma aslında!

Aslında saçma da değil, neden öyle dedim bilmiyorum ki… ben kafaya takmiyim diye saçma diyorum sanırım. Her neyse, bu duyguyu çok şey yüzünden hissediyorum. Ama bir nedeni olunca hemen geçiyor çünkü o nedeni bulup bir çözüm bulabiliyorum. Ama bir nedeni olmayınca işte bir çözüm bulmak çok zor oluyor! Ve sonra 3 gün, 4 gün hatta 1 hafta kalıyor bu duygu.

Her neyse bu duyguyu unutmak için çok şey yaparım, yaptığım şeyler nedir peki?

1- Her zamanki gibi duş almak

Duş almak her zaman işe yarıyor, o kötü duyguların hepsini su ile akıp gittiğini düşünüyorum. Yani işe yarıyor, tabi duşta iken her şey aklımıza gelir ve unutmak zor oluyor ama bir denerseniz, hani o sıcak suyun altında durmak… Harika bir şey cidden. Başka bir şey ise, sıcak duş aldıktan sonra (kış olmazsa tabi) soğuk suyu açın! Bu yöntem de işe yarıyor emin olun haha. Hatta kaloriferi açınız, kışta da bunu yapabilirisniz.

2- Müzik Dinlemek

Müzik her sorunu halleder diye düşünürüm, tabi doğrudan halletmez de yani bir şekilde hallediyor. Müzik dinlerken daha iyi hissediyoruz, üzgün müzik de olsa ağlıyoruz sonra daha iyi hissediyoruz.

3- Uyumak

Uyumak her şeyi halleder, en azından geçmişi veya şimdiyi düşünmuyoruz uyurken. Tabi sorunlarımız ile ilgili bir ruya da görmesek harika olur da ben genelde bir şeyi çok düşündüğümde o şey rüyama da girer ooo kurtulmuyorum bir türlü!

4- Spor yapmayı deneyiniz

Spordan kastım, çok zor bir şey olmasına gerek yok. Sadece sizleri yorsun ve unuttursun, mesela koşmak iyidir. Ben şahsen koştuğumda tek düşündüğüm şey bayılmamak oluyor haha 🙂

Başka iyi bir spor da ağırlık kaldırmak olabilir. Güçlü hissedersiniz ve insanin güçlü hissetmeye gerek duyuyor nedense, en güçlü olmak ister… Çok saçma bence. Her zaman güçlü olamayız ki, herkesin kötü günleri var, herkes kötü hisseder ve kendine hakim olamadığı günleri var…

Üzgün hissetmek, ağlamak yada sinirlenmek hiç kötü bir şey değildir. Hatta bu duygular bizleri güçlü yapıyor. Bazılarınız şimdi diyor ki.. ya he he ağlayınca güçlü mü oluyorum?

EVET! ya insanız, bu da insanlık hali. İllaki kötü günlerimiz olacak ve illaki kötü hissedecez, insanız ya insanız bunu artık anlamalıyız, yok erkekler ağlamaz ve kızlar yumruk atamaz… erkekler ağlayınca güçsüz ve kızlar sinirlenince edebsiz oluyorlar diyoruz! Ya her insan bir günde 100den farklı duygu hissediyor, ya ayrılık, üzüntü, ölüm, mutluluk, depresyon, hastalık… tüm bu duyguları bir günde yaşayabilliriz ve bazen buna hakim olmak bizleri delirticek!

Artık duygularımızı göstermek ayıp oldu, bu kuralı kim yaptı ya?

tabi beni lütfen yanlış analmayın. Hayatımdan çok memnunum ve herşey harika gidiyor, ama illaki bu günlerim de olacak.

Herşeyin bir sonu var, hayatımızın bile bir sonu var. Bir gün uyuyp bir daha uyanamıcaz, yada birden bize her hangi bir şey olabilir. Hayatının tadını çıkarın, çok geç olmadan. Aslında bu tavsiyeyi veren kişi bu tavsiyeye uymuyor (ben), ama işte napalım? deniyorum…